Týmové akce 2 0 0 9

Akce podle roků  1998 | 1999 | 2000  | 200120022003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 |

ZIMNÍ VRŠKY 9. -11.1. 2009
BOSKOVICE 1.- 3.5. 2009
KRUŠNOHORSKÉ VRŠKY 29.- 31.5. 2009
BEROUNŠTÍ MEDVĚDI 26. - 28.6. 2009
LIPNICE 31.7. - 2.8. 2009
EXPEDICE ATLANTIQUE 7. - 23.8. 2009
SVOJKOVICE 11. -13.9. 2009
BUKOVANY 18. - 20.9. 2009
BURČÁK 26.-27.9. 2009
PLUMLOV 4. - 6.12. 2009

 

ZIMNÍ VRŠKY 9. -11.1. 2009

Tak už to máme za sebou! Skvělá netradiční akce se konala druhý lednový víkend v krušnohorském Jelení. Na sraz se přihlásily necelé dvě desítky strojů, reálně se tu nakonec objevilo 14 Velorexů. Před startem do zasněžených hor se většina strojů trošičku připravovala - jako nutnost se ukázalo použití drapáku na zadním kole - občas ty špunty rozhodovaly o způsobu průjezdu leckterého úseku:-)...

Já jsem v pátek z Prahy jel s Mílou Tůmou a Honzou Matlem. Největší hrdinové (nebo magoři :-) ) však jeli z Opavy, Znojma či Jihlavy! Naše cesta po karlovarské silnici šla rychle a hladce. Venku asi -6 C, uvnitř jsem to zadýchal chvíli i na +2 C... Od Nejdku jsme se poprvé setkali se sněhovou upluhovanou silnicí bez posypu. Nutností byla citlivá noha, jinak hadrák tančil a tančil... Na místě jsme vyfasovali lopaty a vykopali si parkování pro stroje - velmi stylové na úvod horského srazu... Ve srubu bylo teplíčko, gulášek, mletina, nový G11 na zapití, pohodička...

V sobotu ráno jsem měl na teploměru ve stroji -22 C, sotva jsem pootočil pákou startu. Dynamák jen hekal. Sám nastartoval jen ten, kdo mohl přeplavit karbec a slušně otočit pákou motorem. Všechny ostatní hadraplány jsme postupně roztlačili. Řezňa s Luďkem předvedli motoskiering po svém, což bylo pěkné. Společně jsme před polednem vyrazili na jízdu krušnohořím. Blesk jel první, tu a tam se během dne spáchala nějaká ta lehká disciplínka. Jeli jsme do kopců i z kopců, byl jsem překvapen, co hadrák dokáže. Muselo se zvolna a opatrně, klouzalo to. Letní obutí a nepřiměřená rychlost se vymstila pouze domácímu Zajdovi, který se v klesání od Hřebečné na Rýžovnu otočil na boudu... Lyžaře jsme mimojiné šokovali tím, že jsme se všichni vyrojili nahoře na Klínovci. Výše už vyjet nešlo, tak jsme se začali pomalu vracet. V Horní Blatné jsme pozdně poobědvali, smůlu měl Jarda Plíšků, kterému praskl zadní buben a musel měnit kolo... Večer jsme zase poseděli, postáli u stromku, rozdali si dárky a Blesk vyhlásil výsledky. Krom toho, že vyhráli všichni, kteří se zúčastnili, tak v disciplínách a úkolech byli nejlepší pánové Řezník, Brož a Kryštof...

V neděli po snídani jsme se rozjeli domů s mraky nových dojmů. Nezbývá, než karlovarsko-ostrovským poděkovat za netradiční zahájení letošní sezóny.

(c) Tomáš Jaroň, červenec 2010

Fotogalerii z celé akce sledujte v těchto Garážích :
1) Tomáš
2) Kim


BOSKOVICE 1.- 3.5. 2009

 

(c) Tomáš Jaroň, červenec 2010

Fotogalerii z celé akce sledujte v těchto Garážích :
1) Láďa Šustr


KRUŠNOHORSKÉ VRŠKY 29.- 31.5. 2009

 

(c) Tomáš Jaroň, červenec 2010

Fotogalerii z celé akce sledujte v těchto Garážích :
1) Tomáš


BEROUNŠTÍ MEDVĚDI 26. - 28.6. 2009

Začínají prázdniny a to znamená, že vyrážíme na "medvědy" do Berouna. S Michalem odlétáme ze Žižkova před pátou, průjezd centra je nečekaně hladký a přes Hostivice a Unhošť jsme dorazili velice rychle a hladce na místo. Počasí zatím v pořádku, jedeme na kabrio. V kempu jsou zatím jen pořadatelé, poprvé se nám stalo, že máme startovní čísla 1 a 2 :-) . Postupně začali přijíždět další staří známí i neznámí. Večer se spustila docela prudká bouře, okapy nestačily brát vodu, ale u pivečka a tu a tam nějakého prcka jsme situaci zvládli.

V sobotu neprší, trasa má asi 56 km. Úkoly byly fajn, ale daly nám zabrat. :-) Potrápila nás autoškola hned na začátku (test na ŘP z nás zvládl jen Sedma), počty koček v autobuse v Lánech (slovní úloha z matiky) a hlavolam ve Zdejcině. U pana prezidenta jsme rovněž navštívili pěkné muzeum automobilů. I když jsme hned po startu nabrali zdržení při opravách stroje našeho nového kolegy Pepy, dojelo se v klidu do kempu a šli jsme povečeřet. Večer dojel ještě Honza Matl - milovník 12tky Bakaláře, Erbani a Vašek se Zuzanou. Poseděli jsme a poklábosili a bylo to fajn.

Neděle je pod mrakem, ale neprší. Po snídani a zabalení věcí jsme vyrazili na finále do Berouna na náměstí. Vyhlašují se výsledky, rozdělují nám ceny a dostalo se na každého. Loučíme se jedeme v menší skupince na oběd do Svatého Jana Pod Skalou. Vtipem srší především Paliza, který se spolu s Peťasem odpojuje až v Radotíně. Bylo to fajn, díky pořadatelům, sjelo se tu na tři desítky Velorexů.

(c) Tomáš Jaroň, červenec 2010

Fotogalerii z celé akce sledujte v těchto Garážích :
1) Tomáš


LIPNICE 31.7. - 2.8. 2009

 

(c) Tomáš Jaroň, červenec 2010

Fotogalerii z celé akce sledujte v těchto Garážích :
1) Tomáš


EXPEDICE ATLANTIQUE 7. - 23.8. 2009

Vzhledem k rozsahu celé akce je jí vyhražena samostatná stránka.


SVOJKOVICE 11. -13.9. 2009

Je tu druhý zářijový víkend a ve Svojkovicích u Rokycan se koná první sraz prchajících stanů. Rozhodl jsem se, ač za týden máme sraz náš, že pojedu kamarády podpořit. Toto nenapadlo jen mě a nakonec i pořadatelskými kusy se v příjemném areálu svojkovického koupaliště více než tři desítky hadraplánů! Dobrá točená jedenáctka, jídlo a vskutku lidové ceny frťánků způsobily, že večer velmi dobře uběhl. Nechyběl ani tanečník u tyče. S Kimem jsme zvolili širák a bylo to dobré řešení. Lepší než stavba stanu.

Ráno po desáté hodině po snídani jsme vyrazili na trasu cca 70 km dlouhou po okolí. Čekalo nás šest bodovaných úkolů, a tak jsme stříleli ze vzduchovky na terč, zaměstnávali paměť, skládali puzzle, běhali na lyžích po lese, šroubovali matky M6 po závitové tyči a konečně jezdili na kajaku. Musím se pochlubit (páč to za mě nikdo neudělá :-) ), že speciálně bodovaného eskymáka jsem ze všech soutěžících zvládl jen já, byť mi jako singlíři překáželo půl pádla. Cestou jsme rovněž skvěle a rychle poobědvali. Pořadatelé pro nás na večer připravili prasátko na grilu, bylo přesázené a moc dobré. Snědl jsem ho myslím dost a to bez chleba. Večer v našem rohovém salonku jsme se pokusili mimo jiné navázat kontakt s dcerou jednoho z pořadatelů, ve snaze ovlivnit výsledky v náš prospěch. V zásadě se to nepovedlo, leč průběh večera i tak lze hodnotit jen a jen kladně.

Když se v neděli ráno všechno sbalilo dle plánu jsme se vydali spanilou jízdou do Rokycan na Malé náměstí, kde proběhlo vyhlášení výsledků nás bylo rázem plné. Cen se dostalo na každého, vítězství šlo zase - ano zkuste hádat - do Berouna :-) . Cesta domů byla rychlá a přímá - mastili jsme to s Pepou Turkem a Palyzou po dálnici, počasí se vyvedlo. Nebudu mluvit jistě jen za sebe, když řeknu, že pořadatelský tým zvládl svoji prvotinu výtečně a my jsme měli hezký víkend, za který díky.

(c) Tomáš Jaroň, červenec 2010

Fotogalerii z celé akce sledujte v těchto Garážích :
1) Tomáš
2) Štíťa
3) Kim


BUKOVANY 18. - 20.9. 2009

 

(c) Tomáš Jaroň, červenec 2010

Fotogalerii z celé akce sledujte v těchto Garážích :
1) Tomáš


BURČÁK 26.-27.9. 2009

Opravdu na last minute se zrodila tato akce. Počasí přímo nabádalo k výletu, navíc jsme dostali chuť na burčák. A tak jsme nahonem ve složení já, Erda a Michal v tuto poslední zářijovou sobotu nakopli naše stroje a vyrazili směr Jižní Morava. Michalovi jsem kvůli jeho nepojízdnosti zapůjčil Patiňáka Standu, Erda jel klasicky Ludvíkem a já Fanoušem. To byla naše základní sestava. Různě jsem žhavil telefony a vyzýval k účasti. Jeli jsme na Kolín a Čáslav a na Havlíčkův Brod, za kterým jsme museli v rychlosti okouknout, proč jde patiňák na jeden válec. Zahýbalo se s kontakty a jeli jsme dál. Pozdravili jsme cestou doma Luďka, ale nepodařilo se nám ho přemluvit, aby vyrazil. Měl moc práce. Dále jsme v Jihlavě naložili kamarádku Sojku, vydatně poobědvali v Dělňáku a pokračovali na Třebíč, Oslavany, Ivančice a Pohořelice. Standa opět zlobí, na levých kladívkách se jiskří, měníme kondík. Za Pohořelicemi se připojil pan Ježek. Už za šera frčíme do Mikulova koupit do sklepa něco na zub. V Dolních Věstonicích to žije. Před sklepy jsou stoly a lavičky, burčák teče proudem, kola jsou opřená všude. Inu cykloturistika po vinařských stezkách je v rozkvětu. Zaparkovali jsme na letní "haciendě" a jdeme konečně ochutnat. Sedíme ve sklepě chvíli přes půlnoc, je na nás znát únava z celého dne. Nakonec ještě dojel Míra Staník a Marek Filipi z Hankou. Jiřík Klanica má opravdu luxusní pití ve svém sklepě, moc nám všem chutná.

Do růžova jsme se vyspali a hned zrána se seznámili s typickým jihomoravským stromem jeřáb oškeruše, jehož plody mě v noci napadaly na hadráka. Tyto malé hruštičky jsou mimořádně nechutné. Snídáme před sklípkem, vesnička ožívá, cyklisté přitlačili svá kola zpět ke sklepům a zasedli ke džbánkům a pokračují. Taky máme chuť zůstat, ale jedeme. Skvělé počasí, naložili jsme petky s burčákem do hadráků a jedeme zpět. Michalovi patiňák ještě jednou zazlobil před benzinkou u Pasohlávek, revidujeme to, je to kontakt u pertinaxu od kondenzátoru, který se necvakává na pružný jazýček kladívka. Prostě z výroby to udělali špatně, pak se spolehněte na nové součástky! Kombinačkami jsme udělali kontakt a bylo vyřešeno to, co nás od včera zlobilo. Frčíme zpět do Jihlavy, kde opět pozdě obědváme. Sojku jsme popovezli ještě kousek za Jihlavu, kde ji čekala další akce, málem jsme tam zůstali taky, když Erdu Sojčiny kamarádky lákaly na cukroví. První petku s burčákem jsme předali v Úsobí kolegovi Brožovi, kterému tento mok velmi chutnal. Pokračujeme dál. Z Kolína míříme na Jelen, kde jsme předali další petku Romanovi Olexovi a Erda dotáhl výfukové koleno Ludvíkovi. Pak jsme předali kanistřík burčáku našemu šéfovi vodáckého oddílu v Sadské, kde jsme dostali večeři. Za tmy jsme po desáté večer dojeli na Parník. Hadrolety jeli jako čerti, během dvoudenního výletu jsme nakroutili 594 km. Jsem zvědavý, jestli je už doopravdy konec sezóny nebo se ještě někam pojede.

(c) Tomáš Jaroň, červenec 2010

Fotogalerii z celé akce sledujte v těchto Garážích :
1) Tomáš


PLUMLOV 4. - 6.12. 2009

Tož jsem celý víkend jsem strávil mezi moc fajn lidma na Moravě, v Plumlově, kde se konal první mikulášký slet Velorexů. Úspěchem takové akce je dobré počasí. Z Prahy jsem v pátek po poledni vyjel s Honzou Matlem. Říkali jsme si, že letos je sezóna fakt dlouhá, začínali jsme v lednu na Vrškách a končíme v prosinci v Plumlově:-) . Cesta ubíhala výtečně, tu a tam mrholilo, tu a tam byla mlha. Technika šlapala, párkrát jsme zastavili na protažení. Větší zastávku jsme spáchali v Boskovicích u Kostíků na Růži na polívku - ta bodla. Dojeli nás tu Ráša a Mates, oba odvážní kabrioletáři ve zmyjovkách. Poté jsme v mlze dorazili posledních 32 km a na místě pak urazili nějaký ten točený kozlík. Spaní v budově zámku je příjemné, naštěstí není moc přetopeno.

Sobotní společná pohodová vyjížďka byla moc fajn, absolvovali jsme velice pěkné disciplíny, jelo se okolím Plumlovska, po malých silničkách hanácké krajiny. Na "inspekci lidiček motajících se kolem kožankových tříkol" na chvíli dojel i nejvyšší moravský velorexář (cca 207cm) Ivoš. Večer dojel ještě Luděk a Řezňa. Nejprve jsme dojedli zbytky zabíjačky co tu probíhala a pak poseděli i s pořadateli v moc příjemném podniku. Nezklamal ani "noční jezdec" Brťka a dojel taky! Podařilo se nám pod dozorem jeho otce slušně opít mladého Šustáčka.

Ráno se to vyhlásilo a rozjeli jsme se domů. S několika dalšími jsme to vzali opět přes Růži, kde mistr šéfkuchař připravil rychle a excelentně jídlo. S Honzou jsme pak ostře mazali domů, stodvacítkám jsme dali všem na frak a v pořádku dojeli. Ujeli jsme bez závad asi 550 km, na místě se sjelo celkem 20 Velorexů.

Chci poděkovat - asi to použiju poprvé já, že by se to ale ujalo? - Velorex týmu Plumlov za organizaci a přípravu tohoto velmi milého setkání a rád dojedu, až zas něco uspořádají!

(c) Tomáš Jaroň, červenec 2010

Fotogalerii z celé akce sledujte v těchto Garážích :
1) Tomáš

 

Akce podle roků  1998 | 1999 | 2000  | 200120022003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 |