O týmu Praha - Lysice od A do Z

Jak to všechno začalo?
Vývoj  VT P-L  od dubna 1998 do současnosti
Kdo tvoří naše seskupení?
Čeho jsme se kdy s Velorexem zúčastili?

Jak to všechno začalo

    Někdy v létě 1997 jsem  na chatě u Srbků u sudu Velkopopovického kozla diskutoval s kolegou Petrem Kmentem na motoristické téma. Výsledkem naší debaty byla myšlenka dát si dohromady neobyčejný, jednoduchý, ale i populární samohyb. Shodli jsme se, že tím strojem bude HADRÁK.

    Realizace nastala v polovině září, kdy jsem začal procházet inzeráty. Objevil jsem jistého pana Konopáska, který nabízel  okopírované příručky o historii a údržbě velorexů. Koupili jsme si ji, a začali alespoň s teoretickou přípravou. Koncem září se naskytla první příležitost. Nutno přiznat, že neúspěšná. S panem Mužíkem z Chomutova jsme se prostě nedomluvili. Tak arogantního a namyšleného chlapa jsme snad ještě nepotkali. Nestojí za další komentář. Druhý pokus už byl úspěšný. Den D je pátek 10. října 1997. Vypůjčeným Wartburgem s vozíkem vyrážíme za Zdeňkem Skořepou do Náchoda, kde na nás čeká  "dvěapůla" , kterou po tehdy nezkušeném okukování bereme. Náš malý poklad si odvážíme do Černé Hory, kde stojí do chvíle, než se pouštíme do jeho renovace. Nevíme skoro nic, nemáme kontakty. Jde to pomalu. Vybrané víkendy trávíme v Lysicích, kde se snažíme o rozjetí tohoto báječného vozítka. Za pomoci strejdy se nám relativně daří. Něco málo okukujeme z velorexu Ivoše Fajmana. V té době jsme také navázali důležité kontakty s Velorex Clubem v Praze. Postupně jsme udělali palubovku, natahali elektriku, zapojili plyn, brzdu a spojku. Hodně trpělivosti bylo třeba při ladění brzd. Starý systém je skutečně ďábelský. Pak bylo třeba udělat sezení a interiér. Koupili jsme koženku a stali se tak přes neděli čalouníky. Myslím, že interiér se vcelku vyvedl. Samostatnou kapitolou by mohlo být oblékání. Ze Solnice přišlo 15 kg " karosérie", která se musí natahovat v teple. Vyvinuli jsme proto v dílně víc než pokojovou teplotu a pustili se směle do práce. Na to, že jsme to dělali poprvé to nedopadlo nijak špatně. Snad dveře se daly víc našponovat. Tak příště. Pak bylo třeba přidělat světla, blinkry, blatníky a vsadit sklo. A naše první fáro je hotovo. K oficiálnímu zakončení renovace došlo jednoho dubnového pondělka, kdy jsem na DI v Blansku dostal OTP a následně v Boskovicích prošel STK.    

vzápětí po přivezení do Černé Hory   Petr dolaďuje   vystrčeno před dílnu   Tomáš napíná plachty

    Doposud se pořádně nedalo hovořit o týmu. To až v dubnu jsem s bratrancem Ladíkem Ondrou vytáhl ze stodoly u Vachů v Lysicích totální, dost nekompletní vrak třistapadesátky. Dali jsme ho do naší stodoly ke slámě a start renovace naplánovali na letní prázdniny. A právě v tento moment, když se objevil stroj číslo 2, jsme přišli na myšlenku jakéhosi týmu.

A tak máme od 14.4.1998 VELOREX TÝM PRAHA - LYSICE!


   Vývoj   VT P-L  od dubna 1998 do současnosti

    1998: Se složenou KRISTÝNOU jsme do srazu v Boskovicích najeli necelých 100 km, kdy jsme ladili a vylepšovali. Srazu se zúčastňujeme aktivně, poznáváme kolegy a vůbec velmi nadšeně pronikáme do velorexí problematiky. Byli jsme dokonce stříbrní při volbě Miss Velorex. Hned v neděli po srazu si hadráka vezeme do Prahy. Trápí nás s nějakými technickými problémy, ale alespoň se učíme. V létě ji opět odvážíme na Moravu a parkujeme v Černé Hoře. O prázdninách se také pouštíme do GABRIELA. Když jsme ho na jaře vytáhli od Vachů ze stodoly, vypadal jako hromada špinavého šrotu. Renovaci rozjíždíme vysokým tempem. Ještě chybí střešní trubky, ale už je máme. V této souvislosti je třeba vyzdvihnout ochotu Petra Holby z Dolan, který nám poskytl kostru s nějakými dalšími součástkami. Na konci prázdnin se účastníme srazu Velorexů v Blansku.

    Začátkem září za plného provozu stroje č. 1 a během renovace stroje č. 2, se Petr rozhodl pořídit si také vlastní stroj. Ani já jsem se nebránil myšlence, sehnat si ještě třistapadinu. První víkend v září jsme vyrazili na lov do okolí Solnice, místa výroby Velorexů, kde jsme předpokládali největší koncentraci tzv. "stodolových pokladů" . Po usilovném chození, vyptávání a hledání, jsme až v neděli odpoledne na vrakovišti v Lípě nad Orlicí, objevili starého, velmi zajímavého Oskara a "tuctovou" třistapadesátku. K tomu jako bonus patří ještě jedna kostra navíc. Po chvíli rozmýšlení, počítání a zvažování bereme. Petr bude majitel Oskara a já si nechám třistapadesátku (FANOUŠ). Hned v úterý potom beru starého dobrého Wartburga a valíme! Jede se mnou Pepa Synovec a s druhým autem vypomáhá kolega singlíř Honza Svoboda. Ten je přinucen kromě nákladu za autem, vézt ještě náklad na střeše. V Praze Řeporyjích díky mému tátovi získáváme ideální prostory pro práci na velorexech. Asi čtrnáct dnů na to kupuje náš kamarád vodák Pepa Synovec třistapadesátku TONÍKA, čímž je přijat do Týmu.

    Vrakoviště Lípa nad Orlicí Vytížený Favorit Pepovo žíhadlo za super cenu Krvavý Fanouš

    Stanovujeme si čtvrtek jako renovační den a po večerech pěkně ve třech pracujeme na opravě našich nových tříkolek. Koncem září oprašujeme KRISTÝNU  a jedeme s ní na akci do Olomouce. V Černé Hoře si budujeme zázemí pro parkování naší techniky.  Na všech našich přírůstcích se usilovně postupuje vpřed. Od této chvíle také pravidelně navštěvujeme velorexí schůze a získáváme nové kontakty.   

   

    1999: Jaro je tu a my finišujeme, neboť chceme všechny stroje předvést v Boskovicích. V rámci srazu absolvujeme závod do vrchu - GABRIEL získává 2.místo, což je obrovský úspěch! Řeporyjské zázemí je třeba z technických důvodů vyklidit, a proto si každý pořizujeme garáž v okolí bydliště. Vznikají naše internetové stránky. Na konci května jsme úplnou náhodou pořídili Velorex 16/250 z roku 1958 ve zcela původním stavu. V září se účastníme srazu v Rožmitále pod Třemšínem. Letošní podzim je opravdu silný, co se nákupu dalších strojů týká. Petr zcela logicky zatoužil po třistapadesátce. Na třetí pokus ji kupuje na počátku října až v Kyjově. O týden později jsem se já neubránil nákupu - jedná se o model 16/350 s řízením na pravé straně. Tento silný nákupní měsíc uzavíráme nákupem jen tak do sbírky, a sice čtyřkolkou 435.0. Já s Petrem makáme na nových kouscích, cíl je jasný - Boskovice 2000.

   2000: V únoru jsem se dostal k další raritě - nákladnímu valníčku z roku 1957. Velmi intenzivní činností jsme dokončili ANGLÁNA a ŽLUŤASE. Boskovice se letos nesou ve velkém stylu. Z řad vodáků najímáme stájové piloty, abychom mohli vyrazit se všemi kusy. Jedním z těchto jezdců je také Erykson, který propadl magickému tříkoláku a na konci května kupujeme LUDVÍKA.  Tým má tímto další posilu. Také srazů přibývá. V červnu boduji na srazu u Jihlavy a v srpnu se účastníme dnes již tradiční Lipnice. Od začátku roku střádám dohromady součástky na valníka, kterého během letních prázdnin dávám v Lysicích do chodu. Podzim se  pro Velorex tým Praha - Lysice stává významným v tom směru, že jsme se rozhodli uspořádat vlastní sraz. Místo konání - vodácky známý Týnec nad Sázavou. I tento sraz se stává tradicí. Koncem října horko těžko vydobýváme kostru krátkostřechového Oskara z roku 1953. Na Mikuláše jsme přijali do Týmu dalšího přesvědčeného  kolegu z řad vodáctva - Honzu Kučeru. V Blansku s ním kupujeme velice pěknou pojízdnou hydrauličku přímo od oblastního náčelníka  Ivoše Fajmana. Jede, ale renovace je nutná. Je to divné, ale tuto zimu se renovuje jen jeden kus - LUDVÍK.

    2001: V dubnu získávám zajímavý prototyp s laminátovou karosérií. Vše se daří, všechno co má tři kola je opět k vidění v Boskovicích. Domů se vracíme Rakouskem. V průběhu května jsme dovezli další velmi zajímavý prototyp, plný netradičních řešení. V červnu jsme vyhandlovali model velorexu 16/175, oblékáme velorexy, generálkujeme motory, renovujeme na zakázku. Vše nám dává nové a nové zkušenosti. Letos poprvé vyrážíme i za hranice. Týden po Lipnici startujeme směr Slovinsko, do Itálie k moři a Alpami zpět na Šumavu. Navštěvujeme Blansko, vystavujeme naši originální dvěstěpadesátku na Autosalonu v Olomouci, pořádáme Týnec. Zabýváme se vylepšování vlastních strojů a čekáme na jaro.

    2002: V dubnu jsem koupil pěkný velorex 16/250 z roku 1959. Pak tu máme Boskovice a sraz u Jihlavy. S Petrem jsme tam dojeli v sobotu ráno, když jsme před tím za dva dny oblékli tři velorexy! Erda kupuje dalšího LUDVÍKA. Je tu Lipnice a pak vrchol sezóny expedice Alpská sedla! Sedm naložených hadráků navštěvuje Monako a francouzské Alpy. Ujeto asi 4000km. Absolvujeme velmi zajímavý 10. sraz v Blansku a samozřejmě jsme přichystali akci v Týnci.

   2003: Účastníme se Boskovic a následně přijímáme do týmu Ivana Kotačku. Ladíme motory, zdokonalujeme vlastní stroje, znovu renovujeme i ty již pojízdné ( Petrův OSKAR a můj ANGLÁN). Po Lipnici jedeme na týden kolečko Švýcarskem a pořádáme Týnec. V říjnu Petr kupuje Oskara z roku 1953.   

   2004: Od počátku roku zvolna postupují renovace ANGLÁNA, LUDVÍKA II a OSKARA 55. Nikam se nekvaltuje, kromě Apače máme všichni čím jezdit. Začíná se tradičně v Boskovicích,a to v plné sestavě. V červnu prodal bratranec Ladík svůj stroj do sousední vesnice, čímž se vyřadil z řad velorexářů a našeho týmu. Rovněž v červnu jsem zcela náhodou zakoupil za skvělých podmínek patinovou třistapadesátku v původním stavu, po prvním majiteli, prostě nádhera - stroj dostal jméno STANDA. Účastníme se tradiční Lipnice i oslav 80.narozenin Mojmíra Stránského v České Třebové. Sezóna se ukončuje již po páté v Týnci, sraz se snad zase podařil.        

   2005: Tento rok byl na události docela bohatý. Hned jak se oteplilo, začali jsme finišovat společně s Erdou na mém ANGLÁNOVI, aby byl schopen týden před Boskovicemi odvézt Pepu až k oltáři, což se povedlo. Obvyklé Boskovice opět zahajují, jako novinka je na světě sraz v Krušných Horách, odkud si přivážíme zlato a bronz. Poprvé navštěvujeme sraz v Berouně. Erda s Petrem v červenci zdárně absolvovali takřka měsíční cestu do Norska, z Lipnice vezeme domů stříbro. Petr poté odjel na velikou cestu do Asie odkud by se měl vrátit až v lednu. V druhé polovině srpna nás bohužel po krátké nemoci opustil čestný ředitel VTPL Vladimír Ondra nejst. (*1921). Budeme na něj vždycky s láskou vzpomínat a zachováme si ho provždy v našich srdcích... V září jsme nuceni "v hodině dvanácté" z technických důvodů změnit místo našeho týneckého srazu o 2 km vedle do Bukovan, kde se nám to velmi líbilo a rádi bychom se tam vrátili. Také letos vzniklo Občanské sdružení VTPL a pořídili jsme ještě jednu garáž. Rok tradičně končíme výjezdními zasedáními na Orlíku a v Dolních Věstonicích.

   2006: Velorexy zaznamenávají neobyčejný boom! Obrací se na mě stále více lidí ohledně zájmu o tříkolku, ale i o její renovaci, čemuž se začínám více věnovat. Tradičně zahajujeme v Boskovicích, opět přivážíme hned dvě medaile z Karlových Varů, stříbro neuniklo na Lipnici. Realizujeme lehce bláznivou expedici do Alp s jednoválcovými dvěstěpadesátkami. Náš podzimní sraz v Bukovanech zaznamenal rekordí účast, z čehož máme obrovskou radost. V rámci týmu se renovuje několik strojů, přibývají pěkné kousky k renovaci, jedná se o hned několik Oskarů z padesátých let. Rozhodně máme a budeme mít pořád plné ruce práce. A tak to má být.

   2007: Velorex tým Praha Lysice je oficiálně v dubnu neobyčejně posílen o tři kolegy: Vaška Radimského, Jirku Duška a Michala Sedmihradského. První vlaštovky tohoto rozšíření nás napadly právě u Dušků na soustředění v zimě na jejich chalupě. Kulminuje zájem o renovace, začíná mi pomáhat Vašek, baví nás to, začínáme si v tom dělat trochu systém. Týden před Boskovicemi získáváme nový prostor namísto již nedostatečné garáže v Kyjích, který jsme si nostalgicky pojmenovali jako Velodružstvo Parník. Začínají srazy, "doma" je stříbro z Karlových Varů a bronz z Lipnice. Úspěšně proběhl podzimní sraz v Bukovanech. Jako vždy jsme se sešli na Orlíku i v Dolních Věstonicích, kam jsem alespoň já poprvé dojel hadrákem. Začíná se intenzivně plánovat veliká věc - Expedice do USA, na slavnou Route 66.

   2008: Celý rok je podřízen přípravě velice náročné akce, kterou plánujeme na září. Pojede se ve čtyřech strojích v pěti lidech napříč USA po slavné Route 66 z Chicaga do Los Angeles. Připravovala se celá akce po stránce technické i administrativní. Staví se 4 velorexy za účelem expedice, vyřizují se víza, kontejner atd. Absolvovali jsme 12. Boskovice, poprvé je ovšem náš tým na noc na Athéně, vzhledem ke smutné březnové události v Lysicích. Tradičně končíme sezónu na Orlíku a ve Věstonicích.

2009: Jezdíme na srazy, renovujeme a sbíráme poznatky, které je třeba zúročit v připravované knize o Velorexech. Po názorových neshodách s Blanskem pracujeme na vlastní pěst na publikaci nejen mezi pamětníky, ale také v archívech a jinde. Takřka celý rok je zásadně ovlivněn pracemi na knize a na nic dalšího nezbývá čas.

2010: Na jaře vyšla naše kniha o Velorexu. Krom jejího prodeje ji presentujeme na novém webu www.knihavelorex.cz . V souvislosti s jejím vydáním jsme připravili Historický sraz v Orlických horách a cestu Po stopách Ryby na Slovensko. Na konci září jsme klasicky uspořádali již 11. podzimní sraz opět v Bukovanech a sezónu ukončili se stroji na Mikuláše v Plumlově. Byl to zas pestrý rok.

2011: Prakticky od začátku roku se připravuje velká cesta čtyř Velorexů do Španělska. Z VTPL ale jede pouze jeden stroj. Srazů a různých dalších akcí znatelně přibylo, stále je kam jezdit a sezona jakoby vůbec nekončila. Život už je takový, že někteří členové VTPL stále v rámci možností aktivně žijí s hadráky, jiní znatelně méně a někteří prakticky vůbec, ale to je tak... Bohužel letošní rok poznamenaly hned dvě smrtelné nehody v tříkolkách - v únoru havaroval u Masojed Petr Blažek a v dubnu Volkswagen v protisměru smetl u Klatov Jardu Vilda. Bohužel tento výčet nekončí. V červenci tragicky zahynul kamarád velorexář Milan Šašek - KIM z Karlových Varů a v červnu nás po krátké nemoci opustil také pan Mojmír Stránský v požehnaném věku 87 let. Nedá se nic dělat, buďme opatrní, ať nám Velorexy dělají jenom radost!

2012: VTPL se jakž tak schází na Krušnohorských Vrškách, na Lipnici - která je tu po dvouroční pauze a v Bukovanech. Jinak se mnou z týmu jezdí více Michal 7H, Ivan a v rámci možností ještě Petr, který pořídil v únoru úžasného patiňáka 16/250 a také dceru Lenku :-) . Nastal přirozený jev, že se k nám připojují jiní aktivní, rekrutující se z řad expedice Santiago 2011, kteří už mají své vlastní stroje - jsou to Pavel Burian, Jirka Lamač a Martin Pflug. Jinak je s námi v partě ještě Jirka Kudroš nebo Luděk Brož s Jirkou Řezníkem - to jsou základy každé správné vyjížďky! Akcí vymýšlíme pořád dost, oblibu si získávají jarní a podzimní vyjížďky ze Stříbrné Skalice, kdy s námi jezdí nový Velorex team Konojedy pod vedením pana prof. Jana Pirka.

Tomáš Jaroň , pův. text - březen 1999, reedice duben 2013

Kdo tvoří naše seskupení

    1) Tomáš JAROŇ je zakládajícím členem Velorex Týmu. Narodil se v roce 1976 a bydlí v Praze. Vlastní nejvíc tříkolek z celého týmu, je totiž nadšený sběratel jednotlivých modelů a dělá si radost myšlenkou na malé velorexí muzeum. Tomášovi se přezdívá VEDr. (Velorex doktor) :-), pravidelně se zúčastňuje srazů, je hlavním pořadatelem podzimních srazů v Týnci nad Sázavou a později v Bukovanech, tvoří týmové stránky na internetu, je členem Velorex clubu v AČR a je hybatelem celého týmu.
    Tomáše lze kontaktovat na e-mailu jarontomas@seznam.cz nebo na telefonu 604 794 027.

     2) Petr KMENT je druhým zakládajícím členem Velorex Týmu. Narodil se v roce 1978 a bydlí v Praze. Petr patří mezi fajnšmekry a systematicky se připravuje na renovaci těch nejstarších Oskarů, které vlastní. Pravidelně navštěvuje srazy, pokud, není zrovna na vodě. Petrovi se přezdívá Belmondo pro jeho škleby a úsměv. Petr je členem Velorex Clubu v AČR.
    Petra lze kontaktovat na e-mailu petr.kment@email.cz nebo na telefonu 736 133 092

    Ladík ONDRA je třetím a posledním zakládajícím členem Velorex Týmu. Narodil se v roce 1984 a bydlí v Lysicích. Prozatím vlastní jednu celou tříkolku, kterou zrenovoval. V Lysicích je přímo v centru technického zázemí týmu, které se svým otcem spravoval. Pracuje se železem na každý způsob, v renovacích má nad námi výhodu, jelikož umí svařovat. Bohužel jeho vztah k Velorexům není tak silný a trvalý a svůj stroj v červnu 2004 prodal. Tím se bohužel vyřadil z našeho týmu, a tak je nás o jednoho méně.
  
    3) Pepa SYNOVEC vstoupil do Týmu na konci léta roku 1998. Narodil se v roce 1973 a bydlí v Praze. Je to týmový hráč, který vždycky podrží a pomůže. Pepa se rovněž zúčastňuje srazů, pokud mu to jeho pracovní vytížení dovolí. Byl to on, kdo vdechnul život našim internetovým stránkám a zajistil jejich existenci.
    Pepu lze kontaktovat na e-mailu jsynovec@seznam.cz   nebo na telefonu 602 157 760.

    4) Tomáš HANUŠ se stal členem Týmu koncem května roku 2000. Narodil se v roce 1972 a bydlí v Praze. Je pravidelným účastníkem srazů a rád se zúčastňuje i větších expedicí. Nikdo mu neřekne jinak, než Erda. Erda ujel mým vypůjčeným Velorexem devět kilometrů a v zápětí začal volat na inzeráty. Do doby pojízdnosti stroje vlastního fungoval jako stájový jezdec.   
    Erdu lze kontaktovat na e-mailu t.hanus@seznam.cz nebo na telefonu 608 011 186.

    5) Honza KUČERA rozšířil týmové řady začátkem prosince roku 2000. Narodil se v roce 1976 a bydlí v Praze. Vlastní stroj, se kterým nějakou dobu jezdil a vzápětí se pustil do renovace. Honzík si dával na čas a jeho nasazení nebylo takové, aby stroj jezdil hned. Ale sezónu 2010 už chytil a spokojeně jezdí a vylepšuje svůj hadraplán. Momentálně je Honza bez stroje, neb mu byl v květnu 2012 ukraden a stále ho hledáme...
    Honzu lze kontaktovat na e-mailu hasisak@seznam.cz nebo na telefonu 607 575 928.

    6) Ivan KOTAČKA byl jednomyslně přijat do našich řad začátkem června roku 2003. Narodil se v roce 1975 a bydlí v Hluku. Vlastní celkem tři pojízdné stroje - co kus to jiný typ. Ivan je skvělý kamarád a společník čišící obrovským velopotenciálem a bude jistě dalším dobrým duchem našeho týmu. Má za sebou několik srazů a byl jako první z nás v chomoutu.
    Ivana lze kontaktovat na e-mailu ivan@velorexy.cz nebo na telefonu 608 772 010.

    7) Václav RADIMSKÝ byl do týmu slavnostně přijat na schůzi 11. dubna 2007. Narodil se v roce 1963 a bydlí v Praze. Do velorexářského dění se zapojil na podzim roku 2005 a svým obrovským zapálením a nadšením pro plátěná vozítka a přijímáním informací strčil záhy do kapsy kdejakého letitého velorexáře a nemohlo to dopadnout jinak, než že zakotvil právě mezi námi. Také on se stal členem Velorex Clubu v AČR.
    Vaška lze kontaktovat na e-mailu ernesto3@seznam.cz nebo na telefonu 606 666 551.

    8) Jiří DUŠEK byl do týmu taktéž slavnostně přijat na schůzi 11. dubna 2007. Narodil se v roce 1964 a bydlí v Praze. Zapálil se pro Velorex, jednoho si pořídil v předrenovačním stavu, kontaktoval mě a už to šlo ráz naráz! Starý Erban - jak se Jirkovi přezdívá - provedl velice pěkně renovaci třistapadesátky a začal s námi jezdit na srazy, značně podpořen rodinou. Stal se tak jasným kandidátem na člena týmu VTPL.
    Jirku lze kontaktovat na e-mailu dusekadd@centrum.cz nebo na telefonu 725 243 470.

    9) Michal SEDMIHRADSKÝ byl do týmu rovněž slavnostně přijat na schůzi 11. dubna 2007. Narodil se v roce 1960 a bydlí v Praze. Michala známe nejdéle, začínal na jednoválci, který jsme mu oblékali. Od té doby je s námi v kontaktu, pořídil třistapadesátku a posléze Oskara. Je to zapálený velorexář jak se patří. Když vznikla myšlenka rozšířit tým, nezapochyboval jsem ani na chvíli, že Michal k nám prostě patří!
    Michala lze kontaktovat na e-mailu msedmi@volny.cz nebo na telefonu 728 163 196.

    Za dobrého ducha Velorex Týmu budeme vždy považovat mého strýce Vladimíra ONDRU (1957-2008). Ten  nám likvidoval pro nás jen těžko řešitelné technické problémy. Svařoval, soustružil, frézoval, stříkal pistolí, motor skládal snad i poslepu a vůbec si věděl se vším rady. Od května 1999 plnil funkci presidenta Velorex týmu. Bohužel nešťastný pátek 7.března 2008 předčasně ukončil jeho bohatý život. Nešťastnou náhodou se na něj při modernizaci dílny zvrhnul soustruh... Do nedávna na nás ostatní v Lysicích ještě dohlížel i můj děda a "čestný ředitel" Velorex Týmu v jedné osobě Vladimír ONDRA nejst. (1921-2005). Jsem přesvědčen, že oba Vladimíři jsou zase spolu dohlížejí na nás tam shora stále... Nikdy nezapomeneme!

   Odjakživa byl děda naším motoristickým podporovatelem... ...když byla v dílně zima, přinesl medicínu! ... prožíval s námi úspěšné srazy a fandil nám... "čestný ředitel" zkouší posez ve Fanoušovi Křeslo před verandou byla jeho nejlepší pozorovatelna.

president při kytování blatníků Petr, pan M.Stránský, Ladík, Honzík, Renča, Tomáš Tomáš s Fanoušem Tomáš a Ladík v Lysicích na dvoře Tomáš, Erda, Honza a Pepa zapíjí dopolední nákup

    K pasivním členům našeho Týmu (nevlastní totiž zatím žádného  hadráka) určitě patřili Honzík a Renča CHLOUPKOVI. Pomáhali nám v  Lysicích v dílně, zajímali se o historii Velorexů, o Velorex Kurýr, o internetové stránky a pravidelně se zúčastňovali srazů. Honzík získal funkci vrchního servisního asistenta - dobře  podával nářadí a asistoval při opravách, máme-li právě nějaký  hadrák " na sále". Renča nastupovala ve chvíli, kdy bylo třeba stroj doladit po  stránce kosmeticko - estetické a nebo dokázala zastoupit Honzíka  v jeho nepřítomnosti. Je třeba pochválit i jejich otce, strýce Honzu, který -  vydatně podporovaný manželkou Miluškou - ochotně všechny velorexářské  akce navštěvoval. Plnil zároveň funkci servisního, doprovodného a  občerstvovacího vozu. Bylo-li třeba, sám se pilotování hadraplánu  rád ujal.

president Týmu Laďa Ondra a T.Jaroň, Lysice 1979   mechanik Laďa Ondra, T.J. a jeho maminka, Lysice 1979

Tomáš Jaroň, aktualizováno v dubnu 2013


Klíčová data našeho týmu

 - 19.09.1997    - vzniká myšlenka pořídit Velorex
- 10.10.1997    - pořizujeme první stroj - KRISTÝNU
- 14.04.1998    - získáváme druhý hadrák - GABRIELA
                        - vzniká VELOREX TÝM PRAHA - LYSICE v základní podobě : Tomáš, Petr, Ladík
- 01.05.1998    - zúčastňujeme se našeho prvního srazu v  Boskovicích (2. místo v Miss Velorex)
- 08.10.1998   - do Týmu je přijat Pepa Synovec, který kupuje TONÍKA
- 04.03.1999   - vznikají vlastní internetové stránky
- 02.05.2000    - strýc Laďa Ondra jmenován presidentem Týmu      
- 29.05.2000    - do Týmu je přijat Tomáš Hanuš, který kupuje LUDVÍKA
- 22.09.2000    - pořádáme první vlastní sraz Velorexů v Týnci nad Sázavou
- 02.12.2000    - do Týmu je přijat Honza Kučera, kupuje Velorex 16/350
- 06.06.2003   - do Týmu je přijat Ivan Kotačka z Hluku vlastnící tři Velorexy
- 10.06.2004   - z Týmu se vyřadil Ladík Ondra - prodal svůj stroj
- 23.09.2005   - změnili jsme místo našeho srazu na Bukovany, vzniká jeden velký sen...modří už vědí :-)
- 11.04.2007   - do Týmu slavnostně přijati Vašek Radimský, Jirka Dušek a Michal Sedmihradský
- 25.04.2007   - v rámci Týmu pořizujeme konečně pořádnou dílnu, která dostává retro název Velodružstvo Parník
-
07.03.2008   - tragicky nás opustil president Týmu Laďa Ondra - jeho funkce nebyla dosud nikomu oficiálně předána
- 04.08.2008   - po Lipnici nakládáme expediční Velorexy do kontejnéru na cestu do USA, vzniká web r66.velorextym.cz
- 04.09.2008   - odlétáme na měsíc do USA na jedinečnou jízdu s Velorexy po Route 66
-
13.03.2009   - tři členové VTPL jsou v nově vzniklém kolektivu, který píše knihu o vozítkách Velorex
- 09.04.2010   - vycházi naše kniha Velorex - tělesně vadní do šťastnější budoucnosti
-
25.09.2011   - zaznamenán rekordní počet účastníků na našem srazu v Bukovanech - 73
- 15.05.2012   - Honzovi Kučerovi byl odcizen jeho stroj z garáže na pražském Bohdalci...

Tomáš Jaroň,aktualizováno 18.4. 2013

Čeho jsme se kdy s Velorexem zúčastnili

BOSKOVICE  1.-3.5. 1998
Tomáš JAROŇ & Petr KMENT s KRISTÝNOU  

BLANSKO  30.8. 1998
Tomáš JAROŇ & Petr KMENT s KRISTÝNOU  

OLOMOUC  19.9. 1998
Tomáš JAROŇ & Petr KMENT s KRISTÝNOU  

BOSKOVICE  30.4.- 2.5. 1999
Tomáš JAROŇ & Honzík CHLOUPEK s FANOUŠEM
Petr KMENT & Renča CHLOUPKOVÁ s OSKAREM
Pepa SYNOVEC & Ála VOBECKÁ s TONÍKEM
Laďa ONDRA & Ladík ONDRA s GABRIELEM
Honza CHLOUPEK & Miluška CHLOUPKOVÁ  s KRISTÝNOU

BLANSKO  29.8. 1999
Tomáš JAROŇ & Honzík CHLOUPEK s FANOUŠEM
Petr KMENT & Ladík ONDRA s GABRIELEM

ROŽMITÁL POD TŘEMŠÍNEM  17.- 19.9. 1999
Tomáš JAROŇ & Kamila VESELÁ s FANOUŠEM
Petr KMENT s ORIGINÁLEM 16/250
Pepa SYNOVEC & Ála VOBECKÁ s TONÍKEM

BOSKOVICE  6.- 8.5. 2000
Tomáš JAROŇ & Kamila VESELÁ s ANGLÁNEM
Petr KMENT & Dana HEŘMÁNKOVÁ se ŽLUŤASEM
Pepa SYNOVEC s ORIGINÁLEM 16/250
Ála VOBECKÁ & Honzík CHLOUPEK s TONÍKEM
Laďa ONDRA & Ladík ONDRA s GABRIELEM
ERYKSON & Jeník HEŘMÁNEK s FANOUŠEM
Bohouš CHMELAŘ & Renča CHLOUPKOVÁ  s KRISTÝNOU  

MALÝ BERANOV 9.- 11.6. 2000
Tomáš JAROŇ s ANGLÁNEM

LIPNICE  28.- 30.7. 2000
Tomáš JAROŇ s ANGLÁNEM
Petr KMENT  se ŽLUŤASEM
ERYKSON s FANOUŠEM

BLANSKO 3.9. 2000
Tomáš JAROŇ & Honzík CHLOUPEK s VALNÍKEM
Petr KMENT & Renča CHLOUPKOVÁ s ANGLÁNEM
Laďa ONDRA & Ladík ONDRA s GABRIELEM
Pepa SYNOVEC s ORIGINÁLEM 16/250

TÝNEC NAD SÁZAVOU  22.- 24.9.2000
Tomáš JAROŇ & Dana NOVOTNÁ s ANGLÁNEM
Petr KMENT & Katka SRBKOVÁ se ŽLUŤASEM
Pepa SYNOVEC & Ála VOBECKÁ s TONÍKEM

VÝJEZD NA ORLÍK 11.- 12.11. 2000
Tomáš JAROŇ & Kamila VESELÁ s ANGLÁNEM
Pepa SYNOVEC & Ála VOBECKÁ s TONÍKEM

PRODLOUŽENÉ BOSKOVICE 4.- 8.5.2001
Tomáš JAROŇ & Renča CHLOUPKOVÁ s ANGLÁNEM
Petr KMENT  se ŽLUŤASEM
Pepa SYNOVEC & Ála VOBECKÁ s TONÍKEM
ERYKSON s LUDVÍKEM
Laďa ONDRA & Ladík ONDRA s GABRIELEM
Bohouš CHMELAŘ s FANOUŠEM

LIPNICE  3.- 5.8. 2001
Tomáš JAROŇ & Klára NOŽIČKOVÁ s ANGLÁNEM
Petr KMENT  se ŽLUŤASEM
Pepa SYNOVEC s TONÍKEM

EXPEDICE BOVEC 10.-19.8. 2001
Tomáš JAROŇ & Klára NOŽIČKOVÁ s ANGLÁNEM
Petr KMENT  & Denisa ŠIMLOVÁ se ŽLUŤASEM
ERYKSON & Romča ŠVECOVÁ s LUDVÍKEM

BLANSKO  2.9. 2001
Tomáš JAROŇ & Honzík CHLOUPEK s FANOUŠEM
Petr KMENT & Renča CHLOUPKOVÁ s ORIGINÁLEM 16/250

OLOMOUC 19.- 23.9. 2001
Tomáš JAROŇ s ORIGINÁLEM 16/250 (výstava) a s GABRIELEM

TÝNEC NAD SÁZAVOU  28.-30.9. 2001
Tomáš JAROŇ & Klára NOŽIČKOVÁ s ANGLÁNEM
Petr KMENT  & Denisa ŠIMLOVÁ se ŽLUŤASEM
ERYKSON & Kamča VESELÁ s LUDVÍKEM
Pepa SYNOVEC & Lukáš FUHRMANN s TONÍKEM
Pavlík PRAVDA & Markéta ?? střídáni MOPEM & Vandou VESELOU s FANOUŠEM

VÝJEZD NA ORLÍK  20.- 21.10. 2001
Petr KMENT & Denisa ŠIMLOVÁ se ŽLUŤASEM
Pepa SYNOVEC & Ála VOBECKÁ s TONÍKEM
Honza KUČERA & pes Baks s NESIMEM

EXPEDICE ZAHOŘANY 3.- 4.11. 2001
Tomáš JAROŇ  s ANGLÁNEM
Pepa SYNOVEC s TONÍKEM
ERYKSON s LUDVÍKEM

BOSKOVICE  3.- 5.5. 2002
Tomáš JAROŇ & Renča CHLOUPKOVÁ s ANGLÁNEM
Pepa SYNOVEC s TONÍKEM
ERYKSON & Honzík CHLOUPEK s LUDVÍKEM
Honza KUČERA & Dora BOKOVÁ s NESIMEM

VÝJEZD DO MLÝNA 14.-16.6. 2002
Tomáš JAROŇ & Ála Vobecká s FANOUŠEM
Petr KMENT & Denisa ŠIMLOVÁ se ŽLUŤASEM
Pepa SYNOVEC & Zuzka LENOCHOVÁ s TONÍKEM
ERYKSON & Kačka NOVOTNÁ s LUDVÍKEM
Honza KUČERA & Dana NOVOTNÁ  s NESIMEM

SLET NA LETIŠTI HENČOV 19.- 21.7. 2002
Petr KMENT & Tomáš JAROŇ se ŽLUŤASEM

VÝLET NA SLOVÁCKO  26.- 30.7. 2002
Tomáš JAROŇ & Klára NOŽIČKOVÁ s FANOUŠEM

LIPNICE  2.- 4.8. 2002
Tomáš JAROŇ & Klára NOŽIČKOVÁ s FANOUŠEM
Petr KMENT & Denisa ŠIMLOVÁ se ŽLUŤASEM
Pepa SYNOVEC & Věra PAVELKOVÁ   s TONÍKEM
ERYKSON s LUDVÍKEM
MOP & Vanda VESELÁ s ANGLÁNEM

EXPEDICE ALPSKÁ SEDLA  9.- 25.8. 2002
Tomáš JAROŇ & Klára NOŽIČKOVÁ s FANOUŠEM
Petr KMENT & Denisa ŠIMLOVÁ se ŽLUŤASEM
Pepa SYNOVEC s TONÍKEM
ERYKSON s LUDVÍKEM

BLANSKO  1.9. 2002
Tomáš JAROŇ & Renča CHLOUPKOVÁ s ORIGINÁLEM 16/250

TÝNEC NAD SÁZAVOU  27.- 29. 2002
Tomáš JAROŇ & Klára NOŽIČKOVÁ s FANOUŠEM
Petr KMENT & Denisa ŠIMLOVÁ se ŽLUŤASEM
Pepa SYNOVEC & Věra PAVELKOVÁ   s TONÍKEM
ERYKSON s LUDVÍKEM
Aleš MÁTL & Šárka KOLOMAZNÍKOVÁ s ANGLÁNEM

BOSKOVICE 1.- 4.5. 2003
Tomáš JAROŇ & Klára NOŽIČKOVÁ s FANOUŠEM
Pepa SYNOVEC & Věra PAVELKOVÁ   s TONÍKEM
ERYKSON  & Renča CHLOUPKOVÁ  s LUDVÍKEM
Ladík ONDRA s GABRIELEM
Bohouš & Zuzka CHMELAŘOVI s ORIGINÁLEM 16/250

LIPNICE  1.- 3.8. 2003
Tomáš JAROŇ & Klára NOŽIČKOVÁ s FANOUŠEM
Pepa SYNOVEC & Katka NOVOTNÁ   s TONÍKEM
ERYKSON s LUDVÍKEM
Ivan & Lenka & Simča KOTAČKOVI s VELOREXEM 16/350

EXPEDICE  TOUR DE SUISS   15.- 24.8. 2003
Tomáš JAROŇ s FANOUŠEM
ERYKSON s LUDVÍKEM
Ivan & Lenka KOTAČKOVI s OTÍKEM 16/350

TÝNEC NAD SÁZAVOU  26.- 28.9. 2003
Tomáš JAROŇ & Klára NOŽIČKOVÁ s FANOUŠEM
Petr KMENT & Denisa ŠIMLOVÁ se ŽLUŤASEM
Pepa SYNOVEC & Věra PAVELKOVÁ  s TONÍKEM
ERYKSON  & slečna Jana  s LUDVÍKEM
Honza KUČERA & Dora Boková s ANGLÁNEM
Ivan & Lenka KOTAČKOVI s OTÍKEM

BOSKOVICE  30.4. - 2.5. 2004
Tomáš JAROŇ & Klára NOŽIČKOVÁ s FANOUŠEM
Petr KMENT & Denisa ŠIMLOVÁ se ŽLUŤASEM
Pepa SYNOVEC & Věra PAVELKOVÁ   s TONÍKEM
ERYKSON  & Jana NOVÁKOVÁ  s LUDVÍKEM
Ivan & Lenka KOTAČKOVI s OTÍKEM 16/350

LIPNICE  30.7. - 1.8. 2004
Tomáš JAROŇ s FANOUŠEM
Petr KMENT se ŽLUŤASEM
Pepa SYNOVEC & Věra PAVELKOVÁ   s TONÍKEM
ERYKSON s LUDVÍKEM
Ivan & Lenka KOTAČKOVI s OTÍKEM

ČESKÁ TŘEBOVÁ  27.-29.8. 2004
Tomáš JAROŇ s FANOUŠEM
Pepa SYNOVEC & Věra PAVELKOVÁ  s TONÍKEM
ERYKSON s LUDVÍKEM

TÝNEC NAD SÁZAVOU  24.- 26.9. 2004
Tomáš JAROŇ & Klára NOŽIČKOVÁ s FANOUŠEM
Petr KMENT & Denisa ŠIMLOVÁ se ŽLUŤASEM
Pepa SYNOVEC & Věra PAVELKOVÁ   s TONÍKEM
ERYKSON s LUDVÍKEM
Ivan & Lenka KOTAČKOVI s OTÍKEM

SVATBA PEPY SYNOVCE  23.4. 2005
ERYKSON & Pepa Synovec s ANGLÁNEM

BOSKOVICE  29.4. - 1.5. 2005
Tomáš JAROŇ s ANGLÁNEM
ERYKSON  & Jitka DUŠKOVÁ  s LUDVÍKEM
Ivan KOTAČKA s OS-KAREM  55
Lenka KOTAČKOVÁ s OTÍKEM
Bohouš & Zuzka CHMELAŘOVI s FANOUŠEM

KRUŠNOHORSKÉ VRŠKY 27.- 29.5. 2005
Tomáš JAROŇ s ANGLÁNEM
ERYKSON s LUDVÍKEM
Pepa & Věrka SYNOVCOVI  s TONÍKEM
Honza KUČERA & Lenka NEVORALOVÁ s FANOUŠEM

VÝJEZD DO MLÝNA 17. - 19.6. 2005
Tomáš JAROŇ se STANDOU
ERYKSON s LUDVÍKEM
Pepa & Věrka SYNOVCOVI  s TONÍKEM
Petr KMENT & Denisa ŠIMLOVÁ se ŽLUŤASEM
Honza KUČERA & Lenka NEVORALOVÁ s FANOUŠEM

EXPEDICE NORSKO 2005
Petr KMENT & Denisa ŠIMLOVÁ se ŽLUŤASEM
ERYKSON s LUDVÍKEM

BEROUNŠTÍ MEDVĚDI 15.-17.7. 2005
Tomáš JAROŇ & Klára NOŽIČKOVÁ s ANGLÁNEM

LIPNICE 29.- 31.7. 2005
Tomáš JAROŇ & Klára NOŽIČKOVÁ s ANGLÁNEM
Petr KMENT & Denisa ŠIMLOVÁ se ŽLUŤASEM
Pepa & Věrka SYNOVCOVI  s TONÍKEM
ERYKSON  & Bára MACHOŇOVÁ s LUDVÍKEM
Ivan & Lenka & Simča KOTAČKOVI s OTÍKEM
Bohouš CHMELAŘ s FANOUŠEM

BUKOVANY 23.-25.9. 2005
Tomáš JAROŇ & Klára NOŽIČKOVÁ s ANGLÁNEM
Pepa & Věrka SYNOVCOVI  s TONÍKEM
ERYKSON s LUDVÍKEM

BOSKOVICE  5. - 7.5. 2006
Tomáš JAROŇ & Klára NOŽIČKOVÁ s ANGLÁNEM
ERYKSON s LUDVÍKEM
Ivan KOTAČKA s OS-KAREM  55
Lenka KOTAČKOVÁ s OTÍKEM
FANOUŠ
s Vaškem RADIMSKÝM

KRUŠNOHORSKÉ VRŠKY 26. - 28.5. 2006
Tomáš JAROŇ & Klára NOŽIČKOVÁ s FANOUŠEM
ERYKSON s LUDVÍKEM
Ivan KOTAČKA s OTÍKEM

VÝJEZD DO MLÝNA 9.- 11.6. 2006
Tomáš JAROŇ & Klára NOŽIČKOVÁ s ANGLÁNEM
Petr KMENT & Denisa ŠIMLOVÁ se ŽLUŤASEM
ERYKSON s LUDVÍKEM

LIPNICE 28. - 30.7. 2006
Tomáš JAROŇ & Klára NOŽIČKOVÁ s VALNÍKEM
Petr KMENT & Denisa ŠIMLOVÁ se ŽLUŤASEM
ERYKSON s LUDVÍKEM
Pepa SYNOVEC s TONÍKEM
FANOUŠ
s Vaškem RADIMSKÝM

ALPY DVĚSTĚPADESÁTKOU 18. - 26.8. 2006
Tomáš JAROŇ s VALNÍKEM
Ivan KOTAČKA s OS-KAREM  55

BLANSKO 27.8. 2006
Tomáš JAROŇ s VALNÍKEM
Ivan KOTAČKA s OS-KAREM  55

BUKOVANY 22. - 24.9. 2006
Tomáš JAROŇ & Klára NOŽIČKOVÁ s ANGLÁNEM
Petr KMENT & Denisa ŠIMLOVÁ se ŽLUŤASEM
ERYKSON & Šárka KOLOMAZNÍKOVÁ s LUDVÍKEM
Pepa SYNOVEC s TONÍKEM
Ivan & Lenka KOTAČKOVI s OTÍKEM
FANOUŠ
s Vaškem & Vašíkem RADIMSKÝMI
Mop & Marika se STANDOU

BOSKOVICE 4.- 6.5. 2007
Tomáš JAROŇ & Klára NOŽIČKOVÁ s FANOUŠEM
Petr KMENT & Denisa ŠIMLOVÁ se ŽLUŤASEM
ERYKSON s LUDVÍKEM
Pepa SYNOVEC s VALNÍKEM
Ivan & Lenka KOTAČKOVI s OTÍKEM
Vašek RADIMSKÝ & Tereza DUŠKOVÁ s ANGLÁNEM
Jirka & Zorka ERBANOVI s 16/350

KRUŠNOHORSKÉ VRŠKY 25.- 27.5. 2007
Tomáš JAROŇ & Klára NOŽIČKOVÁ s FANOUŠEM
Petr KMENT & Denisa ŠIMLOVÁ se ŽLUŤASEM
ERYKSON s LUDVÍKEM
Pepa SYNOVEC s TONÍKEM
Jirka & Zorka ERBANOVI s 16/350
Michal SEDMIHRADSKÝ s 16/250

VÝJEZD DO MLÝNA 8.-10.6. 2007
Tomáš JAROŇ & Klára NOŽIČKOVÁ s FANOUŠEM
ERYKSON & Denisa ŠIMLOVÁ s LUDVÍKEM

LIPNICE 27.- 29.7. 2007
Tomáš JAROŇ s FANOUŠEM
Petr KMENT & Tereza DUŠKOVÁ se ŽLUŤASEM
Pepa & Věrka SYNOVCOVI  s TONÍKEM
ERYKSON & Zuzka LENOCHOVÁ s LUDVÍKEM
Ivan & Lenka KOTAČKOVI s OTÍKEM
Jirka & Zora ERBANOVI s 16/350
Michal SEDMIHRADSKÝ s 16/250

VIII. BUKOVANY 21.- 23.9. 2007
Tomáš JAROŇ & Klára NOŽIČKOVÁ s FANOUŠEM
Petr KMENT & Denisa ŠIMLOVÁ se ŽLUŤASEM
ERDA & Tereza DUŠKOVÁ s LUDVÍKEM
Ivan & Lenka KOTAČKOVI s OTÍKEM
Vašek RADIMSKÝ & Vašík RADIMSKÝ s ANGLÁNEM
Michal SEDMIHRADSKÝ s 16/250

VIII. ZASEDÁNÍ DOLNÍ VĚSTONICE 15.-16.12.2007
Tomáš JAROŇ s FANOUŠEM

MOBILSALON Č. BUDĚJOVICE 4.- 6.4. 2008
Tomáš JAROŇ se STANDOU a VALNÍKEM
Michal SEDMIHRADSKÝ s FANOUŠEM
ANGLÁN
s Klémou
Petr KMENT & Denisa ŠIMLOVÁ se ŽLUŤASEM
Jirka & Zora ERBANOVI s VEJFLUSEM

BOSKOVICE 2.- 4.5. 2008
Tomáš JAROŇ & Klára NOŽIČKOVÁ s FANOUŠEM
Pepa & Věrka SYNOVCOVI  s VALNÍKEM
ERDA & Tereza DUŠKOVÁ s LUDVÍKEM II
Ivan KOTAČKA s OTÍKEM

KRUŠNOHORSKÉ VRŠKY 23. - 25.5. 2008
Tomáš JAROŇ s ANGLÁNEM
Petr KMENT & Denisa ŠIMLOVÁ se ŽLUŤASEM
Pepa & Věrka SYNOVCOVI  s TONÍKEM
ERDA s LUDVÍKEM II
Ivan KOTAČKA s OTÍKEM
Jirka & Zora ERBANOVI s VEJFLUSEM
Michal SEDMIHRADSKÝ s 16/350

VÝJEZD DO MLÝNA 13. - 15.6. 2008
Tomáš JAROŇ & Klára NOŽIČKOVÁ s EXPEDIČNÍKEM
Petr KMENT & Denisa ŠIMLOVÁ se ŽLUŤASEM
ERDA s LUDVÍKEM II

BEROUNŠTÍ MEDVĚDI 27. - 29.6. 2008
Tomáš JAROŇ & Klára NOŽIČKOVÁ s EXPEDIČNÍKEM
Michal SEDMIHRADSKÝ s 16/350

VÝJEZD DO ÚSOBÍ 13. - 14.7. 2008
Tomáš JAROŇ & Tereza DUŠKOVÁ s EXPEDIČNÍKEM
Pepa SYNOVEC  s EXPEDIČŇÁKEM
Jirka & Zora ERBANOVI s VEJFLUSEM

LIPNICE 1. - 3.8. 2008
Tomáš JAROŇ s EXPEDIČNÍKEM
Petr KMENT & Denisa ŠIMLOVÁ se ŽLUŤASEM
ERDA & Karolína KUNFTOVÁ s LUDVÍKEM II
Pepa & Věrka SYNOVCOVI  s EXPEDIČŇÁKEM
Ivan & Simča KOTAČKOVI s OTÍKEM
Michal SEDMIHRADSKÝ s 16/350
Vašek RADIMSKÝ & Vašík RADIMSKÝ s PEPÍKEM

PASSO DI JAVORINA 7. - 10.8. 2008
Tomáš JAROŇ s ANGLÁNEM
Ivan KOTAČKA s OTÍKEM

BLANSKO 31.8. 2008
Tomáš JAROŇ se STANDOU
Michal SEDMIHRADSKÝ s 16/350
Vašek RADIMSKÝ & Vašík RADIMSKÝ s PEPÍKEM

EXPEDICE ROUTE 66 4. - 30.9. 2008
Tomáš JAROŇ s EXPEDIČNÍKEM
Pepa & Věrka SYNOVCOVI  s EXPEDIČŇÁKEM
ERDA s LUDVÍKEM II

BUKOVANY 3. - 5.10. 2008
Tomáš JAROŇ s ANGLÁNEM
Petr KMENT & Eva NEVORALOVÁ se ŽLUŤASEM
Michal SEDMIHRADSKÝ s 16/350
Vašek RADIMSKÝ & Vašík RADIMSKÝ s PEPÍKEM

ZIMNÍ VRŠKY 9. -11.1. 2009
Tomáš JAROŇ s FANOUŠEM

BOSKOVICE 1.- 3.5. 2009
Tomáš JAROŇ s ANGLÁNEM
ERDA & Karolína KUNFTOVÁ s LUDVÍKEM II
Ivan KOTAČKA s OTÍKEM
Jirka & Zora ERBANOVI s VEJFLUSEM
Vašek RADIMSKÝ s PEPÍKEM

KRUŠNOHORSKÉ VRŠKY 29.- 31.5. 2009
Tomáš JAROŇ s FANOUŠEM
Petr KMENT se ŽLUŤASEM
ERDA s LUDVÍKEM II
Pepa SYNOVEC  s TONÍKEM
Jirka & Zora ERBANOVI s VEJFLUSEM
Vašek RADIMSKÝ s PEPÍKEM
Michal SEDMIHRADSKÝ s 16/350

VÝJEZD DO MLÝNA 2009
Tomáš JAROŇ s FANOUŠEM
Petr KMENT & Denisa ŠIMLOVÁ se ŽLUŤASEM
ERDA s LUDVÍKEM II

BEROUNŠTÍ MEDVĚDI 26. - 28.6. 2009
Tomáš JAROŇ s FANOUŠEM
Petr KMENT & Denisa ŠIMLOVÁ se ŽLUŤASEM
Michal SEDMIHRADSKÝ s 16/350
ERDA s LUDVÍKEM II

LIPNICE 31.7. - 2.8. 2009
Tomáš JAROŇ & Denisa ŠIMLOVÁ s FANOUŠEM
Michal SEDMIHRADSKÝ s 16/350
Vašek RADIMSKÝ & Vašík RADIMSKÝ s PEPÍKEM
Jirka & Zora ERBANOVI s VEJFLUSEM

EXPEDICE ATLANTIQUE 7. - 23.8. 2009
Tomáš JAROŇ s FANOUŠEM
Michal SEDMIHRADSKÝ s 16/350
Vašek RADIMSKÝ & Vašík RADIMSKÝ s PEPÍKEM
Ivan KOTAČKA s OTÍKEM

SVOJKOVICE 11. -13.9. 2009
Tomáš JAROŇ s FANOUŠEM

BUKOVANY 18. - 20.9. 2009
Tomáš JAROŇ s FANOUŠEM
Petr KMENT & Denisa ŠIMLOVÁ se ŽLUŤASEM
Michal SEDMIHRADSKÝ s 16/350
Vašek RADIMSKÝ & Vašík RADIMSKÝ s PEPÍKEM
Jirka & Zora ERBANOVI s VEJFLUSEM
ERDA s LUDVÍKEM II
Pepa SYNOVEC  s TONÍKEM

BURČÁK 26.-27.9. 2009
Tomáš JAROŇ s FANOUŠEM
ERDA s LUDVÍKEM II
Michal SEDMIHRADSKÝ se STANDOU

PLUMLOV 4. - 6.12. 2009
Tomáš JAROŇ s ANGLÁNEM

KŘEST KNIHY VOZÍTKA VELOREX 14.4. 2010
Tomáš JAROŇ s FANOUŠEM

BOSKOVICE 30.4. - 2.5. 2010
Tomáš JAROŇ s FANOUŠEM a VALNÍKEM
ERDA & Martina BARTOŠOVÁ s LUDVÍKEM II
Honza KUČERA & Lenka NEVORALOVÁ s NESIMEM
Vašek RADIMSKÝ s PEPÍKEM

KRUŠNOHORSKÉ VRŠKY 28.-30.5. 2010
Tomáš JAROŇ & Klára NOŽIČKOVÁ s FANOUŠEM
ERDA & Denisa ŠIMLOVÁ s LUDVÍKEM II
Ivan KOTAČKA s OTÍKEM
Michal SEDMIHRADSKÝ s 16/350
Jirka & Tereza ERBANOVI s VEJFLUSEM
Honza KUČERA & Lenka NEVORALOVÁ s NESIMEM

BEROUNŠTÍ MEDVĚDI 25.-27.6. 2010
Tomáš JAROŇ s ANGLÁNEM
Michal SEDMIHRADSKÝ s 16/350
Jirka & Zora ERBANOVI s VEJFLUSEM

HISTORICKÝ SRAZ 2.- 4.7. 2010
Tomáš JAROŇ s ANGLÁNEM
Michal SEDMIHRADSKÝ s 16/350
Jirka & Zora ERBANOVI s VEJFLUSEM
Vašek RADIMSKÝ & Vašík RADIMSKÝ s PEPÍKEM
ERDA & Martina BARTOŠOVÁ s LUDVÍKEM II
Pepa SYNOVEC  s TONÍKEM
Ivan KOTAČKA s OS-KAREM  55

VÝLET PO STOPÁCH "RYBY" 13. - 22.8. 2010
Tomáš JAROŇ s FANOUŠEM

VÝJEZD DO KRUŠNÝCH HOR 27. - 28.8. 2010
Tomáš JAROŇ & Láďa ŠUSTR s FANOUŠEM
Vašek RADIMSKÝ s PEPÍKEM
Michal SEDMIHRADSKÝ s 16/350

SVOJKOVICE 10. - 11.9. 2010
Tomáš JAROŇ & Líba BURIANOVÁ s FANOUŠEM
Michal SEDMIHRADSKÝ s 16/350

LETECKÝ DEN HENČOV 11. - 12.9. 2010
Tomáš JAROŇ s FANOUŠEM
Vašek RADIMSKÝ & Vašík RADIMSKÝ s PEPÍKEM
Michal SEDMIHRADSKÝ s 16/350

BUKOVANY 17. - 19.9. 2010
Tomáš JAROŇ s FANOUŠEM
Petr KMENT se ŽLUŤASEM
Pepa SYNOVEC  s TONÍKEM
ERDA & Martina BARTOŠOVÁ s LUDVÍKEM II
Vašek RADIMSKÝ s PEPÍKEM
Honza KUČERA s NESIMEM

ALPSKÝ VÝLET 27.10. - 3.11. 2010
Tomáš JAROŇ & Líba BURIANOVÁ s FANOUŠEM

II. PLUMLOV 3. - 5.12. 2010
Tomáš JAROŇ & Líba BURIANOVÁ s FANOUŠEM
Michal SEDMIHRADSKÝ & Láďa ŠUSTR s ANGLÁNEM

XV. BOSKOVICE 29.4.- 1.5. 2011
Tomáš JAROŇ & Líba BURIANOVÁ s FANOUŠEM
Vašek RADIMSKÝ s PEPÍKEM
Honza KUČERA s NESIMEM

EXPEDICE SANTIAGO 14.5. - 10.6. 2011
Tomáš JAROŇ & Líba BURIANOVÁ s FANOUŠEM

VIII. KRUŠNOHORSKÉ VRŠKY 27.- 29.5. 2011
Petr KMENT & Denisa ŠIMLOVÁ se ŽLUŤASEM
Michal SEDMIHRADSKÝ s 16/350
Jirka & Zora ERBANOVI s VEJFLUSEM
ERDA & Martina BARTOŠOVÁ s LUDVÍKEM II

POHŘEB M.S. + SOLNICE 17.- 18.6. 2011
Tomáš JAROŇ s FANOUŠEM

VIII. BEROUN 24.- 26.6. 2011
Tomáš JAROŇ & Líba BURIANOVÁ se STANDOU
Jirka & Zora ERBANOVI s VEJFLUSEM

I. PODORLICKÝ SRAZ - DOBRÉ 8.- 10.7. 2011
Tomáš JAROŇ & Líba BURIANOVÁ s FANOUŠEM
ERDA & Martina BARTOŠOVÁ s LUDVÍKEM II
Michal SEDMIHRADSKÝ s 16/350
Vašek RADIMSKÝ & Vašík RADIMSKÝ s PEPÍKEM

EXPEDICE D2V 29.7. - 5.8. 2011
Tomáš JAROŇ & Líba BURIANOVÁ s FANOUŠEM
Ivan KOTAČKA s OTÍKEM
Vašek RADIMSKÝ s PEPÍKEM
Michal SEDMIHRADSKÝ s 16/350

VIII. PÁTEK V PÁTKU 12.8. - 14.8. 2011
Tomáš JAROŇ & Líba BURIANOVÁ s ANGLÁNEM

SRAZ VETERÁNŮ - RAKOUSKO 26.8.- 28.8. 2011
Tomáš JAROŇ & Líba BURIANOVÁ s ANGLÁNEM

III. SVOJKOVICE 9.- 11.9. 2011
Tomáš JAROŇ & Líba BURIANOVÁ se STANDOU
Michal SEDMIHRADSKÝ s 16/350

XII. BUKOVANY 23.- 25.9. 2011
Tomáš JAROŇ & Líba BURIANOVÁ s ORIGINÁLKOU
Petr KMENT & Denisa ŠIMLOVÁ se ŽLUŤASEM
Vašek RADIMSKÝ s PEPÍKEM
Honza KUČERA s NESIMEM

KŘTINY FERAT 14.- 16.10. 2011
Tomáš JAROŇ & Líba BURIANOVÁ se STANDOU
Michal SEDMIHRADSKÝ s 16/350

KŘTINY U BLESKA 21.- 23.10. 2011
Tomáš JAROŇ & Líba BURIANOVÁ s FANOUŠEM

III. PLUMLOV 2.- 4. 12. 2011
Tomáš JAROŇ & Líba BURIANOVÁ s FANOUŠEM
Ivan KOTAČKA s OTÍKEM

JARNÍ SKALICE 27.- 29.4. 2012
Tomáš JAROŇ & Líba BURIANOVÁ s FANOUŠEM
Vašek RADIMSKÝ s PEPÍKEM
Michal SEDMIHRADSKÝ s 16/350
Ivan KOTAČKA s OTÍKEM
XVI. BOSKOVICE 4.- 6.5. 2012
Tomáš JAROŇ & Líba BURIANOVÁ s FANOUŠEM
Ivan KOTAČKA s OTÍKEM
JARNÍ VÝLET 6.- 8.5. 2012
Tomáš JAROŇ & Líba BURIANOVÁ s FANOUŠEM
IX. KRUŠNOHORSKÉ VRŠKY 25.- 27.5. 2012
Tomáš JAROŇ & Líba BURIANOVÁ s FANOUŠEM
Petr KMENT & Denisa ŠIMLOVÁ se ŽLUŤASEM
Erda & Martina HANUŠOVÁ s LUDVÍKEM II
Pepa & Věrka SYNOVCOVI  s EXPEDIČŇÁKEM
Ivan & Simča KOTAČKOVI s OTÍKEM
Michal SEDMIHRADSKÝ s 16/350
Jirka & Zora ERBANOVI s VEJFLUSEM
EXPEDICE VSVS 27.5.- 8.6. 2012
Tomáš JAROŇ & Líba BURIANOVÁ s FANOUŠEM
Ivan & Simča KOTAČKOVI s OTÍKEM
Michal SEDMIHRADSKÝ s 16/350
BLESKOVA SVATBA 9.6. 2012
Tomáš JAROŇ & Líba BURIANOVÁ s FANOUŠEM
Michal SEDMIHRADSKÝ s 16/350
Petr KMENT & Denisa ŠIMLOVÁ se ŽLUŤASEM
IX. BEROUN 29.6.- 1.7. 2012
Tomáš JAROŇ & Líba BURIANOVÁ s ANGLÁNEM
Michal SEDMIHRADSKÝ s 16/350
II. PODORLICKÝ SRAZ - DOBRÉ 6.- 8.7. 2012
Tomáš JAROŇ & Líba BURIANOVÁ s FANOUŠEM
Ivan & Simča KOTAČKOVI s OTÍKEM
Michal SEDMIHRADSKÝ s 16/350
Erda & Martina HANUŠOVÁ s LUDVÍKEM II
Vašek RADIMSKÝ s PEPÍKEM
XI. LIPNICE 3.- 5.8. 2012
Tomáš JAROŇ & Líba BURIANOVÁ s ORIGINÁLKOU
Petr KMENT & Denisa ŠIMLOVÁ s DĚDOUŠKEM
Erda & Martina HANUŠOVÁ s LUDVÍKEM II
Pepa SYNOVEC  s TONÍKEM
Michal SEDMIHRADSKÝ s 16/350
Jirka & Zora ERBANOVI s VEJFLUSEM
IX. PÁTEK V PÁTKU 10.-12.8. 2012
Tomáš JAROŇ & Líba BURIANOVÁ se STANDOU
VELOREX ČUNDR A HUNTÍŘOV 23.- 25. 8. 2012
Tomáš JAROŇ & Líba BURIANOVÁ s FANOUŠEM
XXI. BLANSKO 2.9. 2012
Tomáš JAROŇ & Líba BURIANOVÁ se SUPERLAMINÁTEM
ZBRASLAV - JÍLOVIŠTĚ 8.9. 2012
Tomáš JAROŇ & Líba BURIANOVÁ se STANDOU
Petr KMENT & Denisa ŠIMLOVÁ s DĚDOUŠKEM
IV. SVOJKOVICE 8.- 9.9. 2012
Tomáš JAROŇ & Líba BURIANOVÁ se STANDOU
XIII. BUKOVANY 21.- 23.9. 2012
Tomáš JAROŇ & Líba BURIANOVÁ s FANOUŠEM
Pepa SYNOVEC  s TONÍKEM
MUZEUM ČESKÁ TŘEBOVÁ 28.- 30.9. 2012
Tomáš JAROŇ & Líba BURIANOVÁ se STANDOU
Michal SEDMIHRADSKÝ s 16/350
Ivan KOTAČKA s OS-KAREM  55
PODZIMNÍ SKALICE 19.- 21.10. 2012
Tomáš JAROŇ & Líba BURIANOVÁ s FANOUŠEM a VALNÍKEM
Michal SEDMIHRADSKÝ s 16/350
IV. PLUMLOV 23.- 25.11. 2012
Tomáš JAROŇ & Líba BURIANOVÁ s FANOUŠEM

JARNÍ SKALICE 19. - 21.4. 2013
Tomáš JAROŇ & Líba BURIANOVÁ s FANOUŠEM
Ivan & Simča KOTAČKOVI s OTÍKEM
Michal SEDMIHRADSKÝ s 16/350
XVII. BOSKOVICE 3.- 5.5. 2013
Tomáš JAROŇ & Líba BURIANOVÁ s ANGLÁNEM
Ivan & Silva KOTAČKOVI s OTÍKEM
Lenka & Simča KOTAČKOVI s MÁŇOU
X. KRUŠNOHORSKÉ VRŠKY 24.- 26.5. 2013
Tomáš JAROŇ & Líba BURIANOVÁ se STANDOU
Petr KMENT se ŽLUŤASEM
Ivan & Lenka KOTAČKOVI s OTÍKEM
Michal SEDMIHRADSKÝ s 16/350
Jirka ERBAN s VEJFLUSEM
X. BEROUN 28. - 30.6. 2013
Tomáš JAROŇ & Líba BURIANOVÁ s ANGLÁNEM
Pepa SYNOVEC  s TONÍKEM
Michal SEDMIHRADSKÝ s 16/350III. PODORLICKÝ SRAZ - BYSTRÉ 12.- 14.7. 2013
Tomáš JAROŇ & Líba BURIANOVÁ s ANGLÁNEM
Erda & Martina HANUŠOVÁ s LUDVÍKEM II
Michal SEDMIHRADSKÝ s 16/350
X. PÁTEK V PÁTKU 9. - 11.8. 2013
Tomáš JAROŇ & Líba BURIANOVÁ s ANGLÁNEM
Petr KMENT se ŽLUŤASEM
Michal SEDMIHRADSKÝ s 16/350
EXPEDICE HuBa 16.8. - 1.9. 2013
Tomáš JAROŇ & Líba BURIANOVÁ s FANOUŠEM
Ivan & Simča KOTAČKOVI s OTÍKEM
Michal SEDMIHRADSKÝ s 16/350
V. SVOJKOVICE 6. - 8.9. 2013
Tomáš JAROŇ & Líba BURIANOVÁ s FANOUŠEM
Petr KMENT s DĚDOUŠKEM
XIV. BUKOVANY 20.- 22.9. 2013
Tomáš JAROŇ & Líba BURIANOVÁ s ANGLÁNEM
Petr KMENT se ŽLUŤASEM
Pepa SYNOVEC  s TONÍKEM
Erda & Martina HANUŠOVÁ s LUDVÍKEM II
Michal SEDMIHRADSKÝ s 16/350

Účast týmových strojů na akcích:
FANOUŠ .................................. 73 x
ŽLUŤAS ................................... 44 x
ANGLÁN ................................. 43 x
16/350 - M7H............................ 40 x
TONÍK ..................................... 38 x
OTÍK .......................................  34 x
LUDVÍK ..................................  31 x
LUDVÍK II ............................... 22x
VEJFLUS - JD ......................... 20 x
PEPÍK ....................................... 17 x
STANDA .................................. 13 x
VALNÍK ..................................  10 x
ORIGINÁLKA ........................ 09 x
NESIM ....................................  08 x
OS-KAR 55 II. ........................  07 x
GABRIEL ..................................06 x
KRISTÝNA ............................. 05 x
EXPEDIČNÍK .......................... 05 x
16/250 - M7H............................ 03 x
EXPEDIČŇÁK ......................... 03 x
DĚDOUŠEK ............................. 03x
OS-KAR 55 .............................. 01 x
SUPERLAMINÁT ................... 01 x
MÁŇA ...................................... 01 x